Zárubně

Pokud již máte vybrané dveře od designu až po funkční provedení, je čas přemýšlet o zárubních. Právě podle typu dveří a celkového řešení si můžete zvolit i obložky.
 
Na výběr máte z klasických i moderních řešení ve všech rozměrech a provedeních.
Image
Falcové a bezfalcové zárubně

Obložkové zárubně lze vyrobit pro klasické falcové (polodrážkové) dveře i pro moderní bezfalcové dveře.

Zárubně pro vás vyrobíme ve stejném provedení jako dveře – fólie, laminát, laminát bílý samet, laminát reliéf, laminát real, lakované, dýha forte kartáčovaná PU, metal-hliník (FABI M). Můžete si vybrat způsob spojení svislých a vodorovných částí. Standardní spojení je na pokos (části jsou spojené pod úhlem 45°) nebo na tupo (části na sebe přiléhají kolmým, resp. vodorovným spojem).

Falcové zárubně
Klasické obložkové zárubně jsou vhodným řešením pro všechny varianty provedení falcových dveří. U protipožárního provedení zárubně falcových dveří je ostění po obvodu vybaveno hranolem z tvrdého masivního dřeva, které zvyšuje požární odolnost dveří. 
           CAG WEB IMG Falcova zaruben v4
CAG WEB IMG Bezfalcova zaruben v2            Bezfalcové zárubně
Obložkové zárubně v bezfalcovém provedení jsou v jedné rovině s dveřmi a díky skrytým závěsům vytvářejí esteticky čistou, jednolitou plochu. Součástí bezfalcové zárubně jsou skryté závěsy, které je možné seřizovat tak, aby dveře dokonale zapadly do zárubně. Počet závěsů vychází z rozměrů a hmotnosti dveří. Bezfalcové protipožární provedení dveří je možné pouze s přiznanými (viditelnými) dveřními panty.     
     

Rozměry zárubní podle povrchu

Fólie: Zárubně jsou vyráběny na tloušťku příčky od 60 mm - 540 mm vždy po 10 milimetrech. Nad sílu 540 mm může být ostění vyrobeno ze dvou dílů s přiznaným napojením uprostřed.

Laminát, laminát bílý samet, laminát reliéf, laminát real, lakované, dýha: Zárubně jsou vyráběny na tloušťku příčky od 60 mm - 1000 mm vždy po 10 milimetrech. U laminátu po dohodě s výrobou lze vyrobit i širší než 540 mm v kuse, ale vzhledem k problematické přepravě a vysoké hmotnosti výrobku to nedoporučujeme.

Bezfalcové zárubně vyrábíme na minimální tloušťku příčky 90 mm.

Hliníkové zárubně s ostěním v dekoru dveří (FABI M): Zárubně jsou vyráběny ve stejných rozměrech jako laminátové zárubně; možno vyrobit i v provedení s nadsvětlíky či bočními světlíky.

Možnost širšího záklopu š. 80 mm: U provedení zárubně FABI S, FABI P a FABI O.

Lze dodat provedení kontrast u zárubně - kontrastní ostění v černé, šedé a bílé barvě RAL, nebo ve všech dekorech laminátových povrchů.

Maximální rozměr stavebního otvoru bez napojeného ostění je 240 cm na výšku i šířku. Největší rozměr obložky v jednom kuse je 270 cm. Maximální rozměr ostění v jednom kuse (laminát) je 235 cm.

Hliníkové zárubně
Zárubně k posuvným dveřím
Zárubně k bezpečnostním dveřím
Slepá zárubeň
Obklad kovové zárubně
Prosklené stěny a světlíky
© 2018 Formastyl Radek Fidler